Archive for the ‘Cestování’ Category:

New York City, New York

June 1st, 2015 / No Comments » / by lib

Ve “městě, které nikdy nespí” jsem se rozhodl strávit poslední týden mé cesty. Trochu tu zvolním tempo, bude-li to vůbec v jeho ruchu možné.

01

Read more…

Philadelphia, Pennsylvania

May 25th, 2015 / No Comments » / by lib

Do “Philly” jsem dorazil akorát na Memorial Day, ze kterého udělalo město celý víkend plný aktivit. Na jednu stranu to znamenalo zajímavější atrakce, na druhou pak zástupy lidí, jak zahraničních turistů, tak amerických rodin. Naštěstí se to týkalo jen nejvýznamnějších míst, jako například JFK Plaza (a.k.a. “Love Park”) se svým slavným popartovým výtvorem:

01

Read more…

Atlantic City, New Jersey

May 22nd, 2015 / No Comments » / by lib

Jako první město na východním pobřeží jsem si vybral Atlantic City, vzhledem ke snadnému spojení s Philadelphií a následně New Yorkem. Užil jsem si poslední “domestic flight” se Spirit Airlines a přistál v tomto zajímavém výletním městě na pobřeží.

01

Read more…

Detroit, Michigan

May 19th, 2015 / No Comments » / by lib

Vlakem Amtraku 350 Wolverine jsem se pohodlně dostal až do Detroitu. Přivítalo mě předměstí s rozbombardovanou silnicí, takže bylo těžké najít zastávku busu – obával jsem se, že tento mi ujel, ale šlo jen o obvyklé patnáctiminutové zpoždění :-)

01

Read more…

San Francisco, California

May 9th, 2015 / No Comments » / by lib

Posledním městem, které jsem na západním pobřeží navštívil, je kalifornské San Francisco. Musím říct, že má něco do sebe.

01

Read more…

Las Vegas, The National Atomic Testing Museum, Nevada

May 4th, 2015 / No Comments » / by lib

Jako zastávku mezi San Diegem a San Franciscem jsem si zvolil Las Vegas. Sice se mi zpátky do pouště moc nechtělo, ale pro lákavý “The Strip” a nabízené národní parky jsem byl ochoten pár dní v Nevadě strávit.

01

Read more…

Zion National Park, Utah

May 2nd, 2015 / No Comments » / by lib

Na druhý den jsme konečně zamířili do Zionu – cesta z Vegas zabrala tři hodiny a vedla přes Arizonu do jižního Utahu. A stálo to za to. Národní park Zion má vlastní systém autobusů v kaňonu, které vás dopraví do různých oblastí. Jako první jsme se vydali na vyhlášený Angels Landing.

20150501-01

Read more…

Valley of Fire State Park, Nevada

April 30th, 2015 / No Comments » / by lib

Po příletu do Vegas jsem jsem si brousil zuby na návštěvu Grand Canyonu, kam se podnikají dokonce lety vrtulníkem přímo z Vegas. Nicméně – dostal jsem se k mnohem levnější alternativě a to dovudenní spolujízdě do národního parku Zion a okolí (Bryce Canyon). Bohužel nám počasí nepřálo a po třech týdnech přišel do Zionu vydatný liják a v Bryce Canyonu dokonce sněžilo. Vydali jsme se proto do bližšího parku Valley of Fire:

00 Read more…

San Diego, California

April 23rd, 2015 / No Comments » / by lib

Autobusem Amtraku jsem se po pár hodinách jízdy dostal na železniční stanici Fullerton v L.A. Železnice lemuje západní pobřeží a dá se po ní dostat ze San Diega na jihu až do Santa Barbary na severu. Zde právě přijíždí souprava:

01

Read more…

Joshua Tree National Park, California

April 21st, 2015 / No Comments » / by lib

Po skončení festivalu jsem zůstal v městečku Joshua Tree. Je opravdu maličké, centurm tvoří všeho všudy pár kaváren, dvě benzínky a pár obchodů – zbytek jsou domy a domky usedlíků. Lidé sem jezdí buď na hudební festivaly nebo kvůli národnímu parku.

00 Read more…