První úspěchy v novém roce

Tento rok jsem našlápnul docela hezky, tak se musím samozřejmě pochlubit :-)

Jóga

Loni v prosinci jsme s kamarádem přestali chodit na kurz tantrajógy sdružení Rezonance, neboď nemáme důvěru v tamního “gurua” Gregoriana Bivolaru, jež po nás chtěl fotky ve spodním prádle pro “vyhodnocení aury” a následného zpřístupnění rozšířeného kurzu tantry (ehm). Vzhledem k informacím o zneužívání dívek které jsou v souvislosti s tímto člověkem na internetu, jsme se rozhodli se na ten kurz vykašlat (i když tam vyučují jinak zajímavé a hodnotné věci).

Místo toho jsem začal každé ráno cvičit jógu (rišikéšskou sérii) podle knížky André van Lysebetha (Jóga: Učím se jógu) – knížku doporučuji. Knih napsal několik a tak se dají znalosti samozřejmě rozšiřovat.

Tanec

Loni jsem absolvoval začátečnický kurz tance Zouk a letos bych mohl s kamarádem pokračovat mírně pokročilými. Snad bude mít partnerka do páru ještě čas.

Couchsurfing

Loni jsem couchsurfingu nic moc nedal, tak letos si seženu konečně nafukovací matraci a dá-li peněženka i skutečný gauč, na kterém se dá spát. Poslal jsem validační příspěvek do USA, tak čekám na pohlednici a budu konečně důvěryhodným členem s třetím stupněm validace.

Plánujeme také jet s kamarádkou a jejím přítelem na jaře na měsíc vlakem po Evropě, tak službu asi hodně využijeme.

Plány a organizace času

Neuskutečněné velké plány z loňska se přesunují do letošního roku – je to samozřejmě cesta – či snad puť – na Kostariku, naučení se španělštiny, fotokurz, naučení se hry na piáno a také masérský kurz. Je toho ještě více, vše jsem si napsal do seznamu a vybírám si vždycky pár věcí na které se nyní zaměřím.

Inspiroval jsem se kamarádem a asi si zavedu denní checklist, který vyplním – prostý seznam rutinních činností, kde vždy na konci dne zaškrtnu jeslti jsem ji splnil. Jedinou povinnou rutinou bude vyplnit checklist a to i kdybych nic jiného ten den neměl udělat…

Balení, FREE HUGS

Koupil jsem si knížku Tomáše Baránka: Jak sbalit ženu 2.0. Loni jsem balení, oslovování … zkrátka pickupu věnoval akorát dvě větší akce: jednak to byl zátah na brněnské hudební kluby a diskotéky, potom Line Game (oslovování na ulici s kamarády) a pak ještě jeden oslovovací výlet s kamarádem.  Letos zkusím udělat další krůčky s parťákem Adamem, který projevil zájem rozvíjet se v této oblasti. Navrhnu mu jít na ulici a asi bych začal kampaní FREE HUGS, protože je to altruistické (po nikom nic nechci, jen rozdávat radost a lásku :-) ) a je to trénink onoho pozitivního přístupu ke vztahům a taky otrkání se. Docela se toho bojím, takže to bude jistě transformativní záležitost :-)

This entry was posted on Monday, January 9th, 2012 at 03:02 and is filed under Blog. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.