Plány do konce roku 2012

Jak se venku pomalu ochlazuje, dochází mi, že se blíží podzim, zima a s ní konec roku.

Stanovil jsem si několik úkolů, které se mi snad do konce roku podaří splnit.

Osvědčilo se mi na začátku tohoto roku sepsat si tzv. “MASTER PLAN 2012“, co je seznam hlavních milníků, které chci tento rok zdolat. Dosud bylo zajímavé pozorovat, jak se tento seznam v průběhu roku přetvářel a nabíral určitý kurz. Nyní ho opět upravuji:

Pořídit si notebook

Chtěl bych si po letech pořídit nový notebook. Ten co mám, už je docela stařičký – je to subnotebook Lenovo ThinkPad x61. Chtěl bych zas po dlouhé době něco výkonného s větším displejem (14″). Po rozvahách mi vyšel jako nejvhodnější kandidát Lenovo ThinkPad T430. Stačil by nejnižší model s procesorem Intel Core i5 a GPU Intel HD Graphics 4000. I v této konfiguraci lze totiž spustit simulátor létání X-Plane 10, který si velmi toužím vyzkoušet.

Také jsem si do kanceláře přesunul veškerý hardware z domů, takže doma můžu pracovat jen na tom malém 12″ NTB, který se rád zahřívá. Větší NTB by mi umožnil alespoň doma obstojně psát či prohlížet webové stránky, pro něž je XGA rozlišení již pasé.

Takže nejnižší model T430, s jedním SSD diskem (stačí 80 GB) a klasickým diskem přes UltraBay. Tohle řešení má výhodu obou světů (SSD pro aplikace a klasický HDD pro data). Toto všechno vyjde na něco přes 30 000 Kč, které nemám a bojím se, že do konce roku nemám ani šanci je naspořit :((

Vydat novou WinForms komponentu na ComponentOwl.com

Toto už je otázka nejvýše dvou týdnů, takže tento úkol si brzy odškrtnu, i když je kolem něj celkem dost práce a desítky podúkolů.

Snad nový produkt přinese větší návštěvnost a objednávky.

Vylepšit a zpropagovat Panosphere

Letos jsem vydal program pro automatické skládání panoramatických snímků Panosphere.

Ve své první verzi ještě nevykresluje dokonale bezešvá panoramata, ale to je způsobeno jen nepříliš kvalitním renderováním, takže tento nedostatek ještě před větší propagací hodlám odstranit.

Dále se pokusím tuto aplikaci zpropagovat a snad přinese nějaký zájem.

 Vydat technické články

Letos jsem napsal poměrně obsáhlý článek o lineární a nelineární metodě nejmenších čtverců (spojitá optimalizace) i s ukázkovou implementací. Je velká škoda, že se válí u mě na disku, místo aby generoval návštěvnost na webu. Snad během příštího týdne se dočká vydání. Naštěstí u článků je otázka vydání jen pár klepnutí myší…

Plánuji ještě do konce roku napsat a vydat nějaké další články, ale nevím, zda to stihnu.

Vydat Imaging Shop

Ano! Toto dítko bude dost těžké zprovoznit do vydatelného stavu, ale pokud se do něj se svým spolupracovníkem opřeme, tak… nebudu předjímat nic, protože Imaging Shop je stále příliš velká neznámá.

Vydat grafické komponenty

Tento software mám též hotový, ale nemohu jej vydat, protože nemám napsanou dokumentaci, příklady použití a vůbec nějaký návod pro uživatele, aby jej vůbec mohl použít.

Pokusím  se ale udělat alespoň demo aplikaci s pár příklady, kterou vydám samostatně a vyřeším nacenění. Potom udělám stránky na web, kde budou komponenty k mání po kontaktování nás. Když si někdo tímto způsobem (před)objedná komponentu, budu mu ji moct poskytnout s konzultacemi a urychleně ji pro něj připravit – za ty tísíce dolarů stojí přerušit na chvíli aktuální práci a prioritizovat tento produkt.

This entry was posted on Sunday, September 16th, 2012 at 01:13 and is filed under Blog. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Leave a Reply