Koupání v pacifiku, Quepos

Kolem osmé ranní jsem došel na pláž. Takhle po ránu tu bylo jen pár běžců, ale už bylo vedro. Hned jsem si šel zaplavat, voda byla samozřejmě velmi teplá, vlny tak metrové, takže se dalo serfovat i bez prkna (případně nedobrovolně klotat slanou vodu). K poledni se pláž začala zalidňovat a já se šel osprchovat – dneska bylo kolem 36 stupňů.

20150319-01

Naskočil jsem na autobus do Quepos, a po hodině cesty na jih podél pobřeží dorazil do malého městečka. Ubytoval jsem se v hostelu Pura Vida s pěkným výhledem, bohužel teda také solidním výšlapem do kopečka (je nutné jít po silnici, kde nejsou žádné krajnice, je tam ostrá zatáčka s nulovým výhledem, strmý sestum a jezdí tu kamiony i autobusy v obou směrech – takže docela dobrodrůžo).

20150319-02

No vydal jsem se na obhlídku města – bohužel komerce stále pokračuje, jsou tu podniky jako  “Italian Pasta” a dokonce jeden Subway, což poněkud snižuje exotický dojem. Našel jsem tu pár barů a jednu diskotéku, na kterou lákal týpek křižující město v autě s masívními repráky na střeše. Město je nočním životem vyhlášené, tak uvidíme. Sousedí tu se mnou cestovatelky patrně z Francie, tak třeba půjdou na cervezu, či el vino.

Dalo mi to trochu práce, ale nakonec jsem našel bufet, kde měli typické kostarické jídlo, dokonce ve vegan verzi (to se nevidí!). Jmenuje se Casado (“ženatý muž”) – našel jsem tam rýži, černé fazole, tortillu, plantýn (zeleninový banán – taková odrůda co se vaří), zeleninový salát s avokádem, tofu (místo obvyklého masa) a něco oranžovýho co nevím co je:

20150319-03

Asi zajdu do večerního města (když přežiju průchod tou šílenou zatáčkou), dám si pivko a třeba si trochu zatrsám. Koupat se tu dá, ale není tu čisto kvůli přístavu. Všichni se jezdí koupat do Manuel Antonio. Tam se vydám taky (bus stojí asi 350 CRC, našich 16 kč) a v Manuel Antoniu se dá buď jít na veřejnou pláž, nebo do přírodního parku, kde jsou další tři privátní pláže. Asi zkusím spíš druhou možnost, protože se mi moc nechce nechávat věci na la playa, snažím se teda nebýt moc paranoidní…

Jinak nejvíc tu turisty lákají na rafting, zip lines (lanovkové jízdy) a plavbu v mangrovém lese. Ale to nechám na později, protože se mi tenčí finance, a to si ani nějak zvlášť neužívám. Už musím někde zakempovat v levnějším ubytování a jíst více ovoce – to je dost levné a samozřejmě výborné, plus zdroj biologicky čisté vody. Dneska jsem si koupil banány, avokádo a meloun (cca za stovku našich korun), ale ještě zkusím manga – ta budou určitě taky chutnat o dost jinak než dovezená. Ovoce je mnohem měkčí, jemnější, míň škrobovité a samozřejmě chutnější. Teba meloun jsem rozkrojil jako nic a rozplývá se mi na jazyku. Yummi.

Jinak už pomalu chytám barvu – radši přestanu nosit hodinky, jinak budu mít na ruce bílý náramek :-) Čím budu snědší, tím více zapadnu mezi ticos :-)

This entry was posted on Friday, March 20th, 2015 at 01:29 and is filed under Cestování. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

2 Responses to “Koupání v pacifiku, Quepos”

Jirka March 20th, 2015 at 08:36

Super reporty :)

Nedat si mango by byl ultimátní fail! A vyzkoušej víc odrůd :)

lib March 21st, 2015 at 00:50

Jo, to mango mi nabízeli – určitě si ho dám. Já je totiž moc nemusím, ale tady budou třeba lepčejší.

Leave a Reply