Cocoa Beach & Port Canaveral, Florida

Pomalu se loučím se svým pobytem na Floridě. Zde je ještě pohled na Cocoa Beach Pier za svitu měsíce:

20150406-01

Dnes jsem zašel s Robertem na Cocoa Beach ve dne – byl silný vítr, ale to neodradilo desítky serfařů. Dnes se kromě toho konala velikonoční serfařská soutěž:

20150406-02

Voda byla oproti Kostarice studená, tady ještě chvíli potrvá, než se ohřeje.

Ve městě Cape Canaveral je hodně pávů, kteří tu nemají přirozené nepřátele, takže se tu rozmnožili a žijí po boku místních, kteří nemají moc rádi jejich skřeky. Tady jsou paví samci a samice, které jsem natočil z auta:

Na večeři jsme zašli do vyhlášené restaurace v Port Canaveral. V přístavu jeřáb nakládal písek ze dna:

20150406-03

Pokud byste ve tři ráno zahořeli nutkavou touhou pořídit si serfařské prkno, nebo jakékoli příslušenství, může zajít do non-stop serfařského obchodu Ron Jon. Možnost zakoupit prkno v obchodě s otevírací dobou 24/7 jen dokazuje, že se nacházím v zemi neomezených možností :)

Cena prkna se pochybovala v rozmezí 360 – 800 USD. Měli i spoustu bodyboardů a fakt všemožné příslušenství, od žabek až po vodotěsné obaly na mobil.

20150406-04

V jedné z výloh měli akvárko s krásnými perutýny (lionfish):

20150406-05

Jeli jsme se podívat do plavební komory (Port Canaveral Lock), ve které hodovaly kachny a pelikáni, k vidění tam byli tuňáci, mořská želva a sirény (ochechule, sea cows) – ty se ale válely na dně a neprojevovaly zájem se nějak předvádět.

Zítra odlétám do Kalifornského města Palm Springs vstříc své první zkušenosti s ubytováním přes Airbnb (Couchsurfeři mají všichni plno). Domluvil jsem se s účastníky následujícího Sat Nam Festu, že si koupíme společný shuttle bus do Joshua Tree, tak snad se pozítří najdem na letišti.

No nic, měl bych jít spát, ať zas nenaháním deficit.

This entry was posted on Monday, April 6th, 2015 at 07:38 and is filed under Cestování. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Leave a Reply