Atlantic City, New Jersey

Jako první město na východním pobřeží jsem si vybral Atlantic City, vzhledem ke snadnému spojení s Philadelphií a následně New Yorkem. Užil jsem si poslední “domestic flight” se Spirit Airlines a přistál v tomto zajímavém výletním městě na pobřeží.

01

Centrum mi přišlo poměrně zpustlé, ale vzhledem k tomu, že je středa, a ještě nenastala letní sezóna, tak jsem se až tolik nedivil.

02

Samozřejmě jsem hned zamířil na pláž. Takto nebylo možné minout asi největší atrakci města: boardwalk. Je to přes dvě míle dlouhá dřevěná promenáda sešroubovaná z tisíců a tisíců prken. Jedná se o vůbec první dřevěnou cestu ve spojených státech. Postavena byla již v roce 1870 jako bariéra proti písku z pláže, ale získala si takovou oblibu, že stojí dodnes:

03

04

Pohled na vítací billboard z pláže:

05

Jedno z mol na pobřeží, osazené kolotoči:

06

Atlantic City Historical Museum – obsahuje zajímavé artefakty z dob největšího rozkvětu města:

07

Původně město sloužilo jako odpočinková letní destinace pro americké rodiny. Ve dvacátých a třicátých letech sem jezdily trávit celé týdny, hlavně díky přímé vlakové lince. Město dostalo dokonce přezdívku “America’s Favourite Playground”. Bohužel se po 2. světové válce rozšířilo létání a američané začali cestovat do lukrativnějších míst, jako je např. Miami. Do města pak jezdili třeba jen na pár dní, což položilo většinu hotelů a některé doslova (byly strženy).

Jistou záchranu městu poskytla legalizace gamblingu, takže se z města stalo takové malé Vegas. Jak jsem zjistil, skutečný život probíhá uvitř velkých budov jako Tropicana, Caesar’s, The Resorts, Bally’s apod. Vždycky mě fascinují “města ve městě”. The Quarter je jedním z nich:

08

Toto je koncipované jako “maze on purpose”, čili schválně navržené tak, aby jste se v něm ztratili. Tím se pochopitelně zvyšuje pravděpodobnost, že zabloudíte také do některé restaurace, obchůdku, kasína nebo si aspoň koupíte zmrzlinu:

09

10

V Caesar’s:

11

12

Výhled na pláž a městský skyline:

13

Domácí italská zmrzlina Gelato – je vůbec možné odolat? Dal jsem si borůvkovou a byla boží:

14

Malá vzpomínka na Kostariku – importované pivo Imperial :-)

15

S kamarádem Adamem z Jersey jsme si dali partičku Texas Hold’em No Limit pokeru. Podařilo se mi vyhrát něco přes sto dolarů, ale pak je zas prohrát, když jsem vsadil na dvě královny. Ale někdo jiný měl náhodou dva krále no :-)

16

Večer jsme zadarmo přespali na předměstí v domě několika ruských expats (ať žije CouchSufing). Jako drobná nevýhoda se ukázaly dva masívní tisíciwattové reproboxy, které kluci pustili NAPLNO v malé kuchyňce…

17

Ráno jsme vyrazili na kanoe do Pinelands:

18

19

Zhruba v půli cesty nám začlo krásně pršet a šlo o vydatný neustávající déšť – ještě že jsme se na to vybavili bundami. I tak jsme klepali kosu po třech hodinách v dešti – na druhou stranu jsem objevil zahřívací efekt buráků.

20

Nicméně veslování na řece jsme si fakt užili, konečně taky na chvíli v přírodě… Skupina středoškoláků před námi do toho šla jen v tričkách a kraťasech – doufám, že to zvládli.

U Adama v Shamongu jsem si zas užil civilizaci: Horká sprcha, horká polívka, suché oblečení. Ve dveřích se objevila Adamova máma, celá rozjařená – našla v lese vzácnou houbu, které se tu říká “chicken of the woods” (stojí u nich v přepočtu asi 800 korun za kilo) – u nás se této houbě říká sírovec žlutooranžový:

21

Adam připravil pár kousků na másle – verdikt: vypadá to jako kuře, voní to jako kuře, chutná to jako kuře a má to i stejnou texturu! Nepoznali byste rozdíl. Dají se z toho dělat i luxusní řízky a ještě jsou velmi výživné:

22

23

Navrch jsem dostal ještě “cornbread”, parádní sladkou buchtu s javorovým máslem… zažil jsem hotový foodgasm.

24

Pak už následovala cesta autem do Philadelphie (“Philly”), ubytování, praní a sušení všeho toho prádla co se vykoupalo v dešťové a říční vodě.

This entry was posted on Friday, May 22nd, 2015 at 17:22 and is filed under Cestování. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Leave a Reply